ОСОБЛИВОСТІ КОНЦЕНТРАЦІЇ І СТІЙКОСТІ УВАГИ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Наведені залежності відносної частоти відповідей від загальної кількості помилок за тестом «ЮСЕФО. Форма А» у тестованих студентів свідчать, що високим і середнім рівнями концентрації уваги володіють тільки 20–25 % студентів I–V курсів денного відділення хімічного факультету ОНУ імені І. І. Мечникова; 24 % студентів I курсу заочного відділення біологічного факультету ОНУ імені І. І. Мечникова і 25–30 % студентів I курсу денного відділення медичного факультету ОНМедУ. У більшості студентів зареєстровано низький рівень концентрації уваги.

Високий і середній рівні стійкості уваги визначені у 8–22 % студентів хімічного факультету та 15 % студентів біологічного факультету ОНУ імені І. І. Мечникова і 15–27 % — у студентів ОНМедУ.

Вивчення індивідуальних особливостей уваги та їх об’єктивна оцінка необхідні при розв’язанні багатьох практичних завдань навчальної та трудової діяльності. Більшість студентів володіє концентрацією і увагою нижче середнього, що сьогодні безперечно позначається на навчанні, а в подальшому може вплинути на результати трудової діяльності.