У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення проблеми успадкованих наслідків тривалого впливу на організм ссавців іонізуючого випромінювання у малих дозах, що виявляється у з'ясуванні закономірностей змін у тіол-дисульфідній системі тканин печінки та сироватці крові у пізньому ембріогенезі та постнатальному онтогенезі щурів- нащадків опромінених попередників, та визначенні їх ролі у структурних зрушеннях тканин печінки. Отримані результати дослідження можуть бути використані для розробки методів корекції негативних проявів радіаційноіндукованих ушкоджень геному в організмі нащадків, опромінених попередників.
The research of the tiol-disulfide system in a liver and blood serum of brood from irradiated before pairing in a dose 0,75 Gy and 1,0 Gy males and females is conducted.
В работе проведены исследования влияния длительного облучения в малых дозах на состояние тиол-дисульфидной системы тканей печени и сыворотки крови половозрелых самцов и самок, влияние длительного облучения на структурно-функциональные свойства паренхимы печени.