Правила для авторів

ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ
ДЛЯ ЖУРНАЛУ
«ІНТЕГРАТИВНА АНТРОПОЛОГІЯ.
МІЖНАРОДНИЙ МЕДИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ЖУРНАЛ»

До розгляду приймаються статті, які відповідають тематиці журналу, критеріям науковості й нижченаведеним вимогам.

1. Для опублікування статті у журналі «Інтегративна антропологія. Міжнародний медико-філософський журнал» необхідно надіслати статтю, оформлену згідно з вимогами, в електронному вигляді.

Статті за філософським та гуманітарно-науковим напрямами надсилати на електронну адресу vladkhan.od@ukr.net

Статті за медичним напрямом надсилати на електронну адресу nmatsegora@ukr.net

2. Автори повинні вказати, для якої рубрики (розділу) призначена стаття.

Основні рубрики (розділи) журналу:
• Методологія інтегративно-антропологічних досліджень
• Метафізика, епістемологія та методологія медичної науки
• Медико-біологічні та філософські проблеми біоетики
• Генетика та репродуктивна медицина: медичні та етико-правові аспекти
• Медичні та філософські рефлексії щодо людського, позалюдського, надлюдського
• Нормальні і патологічні стани: сучасні технології діагностики та лікування
• Інфекційні та неінфекційні хвороби: медичний і соціальний контекст
• Міждисциплінарні питання психології, психіатрії та загальної медичної практики
• Соціальна медицина та психосоціальні аспекти здоров’я
• Проблеми медичної освіти

3. Вимоги до оформлення статті:

Мови статей – українська та англійська.

Текст друкується через півтора інтервали на стандартному машинописному аркуші (ширина полів: лівого, верхнього та нижнього по 2 см, правого – 1 см) шрифтом Times New Roman розміром 14 пунктів.

Матеріал статті має бути викладено за такою схемою:
• індекс УДК – зліва, відповідно до ключових слів;
• ініціали та прізвище автора (авторів), ORCID ID кожного автора;
• назва статті;
• повна назва установи (установ), де виконано роботу, місто, країна.

Якщо авторів кілька і вони працюють у різних установах, тоді необхідно арабськими цифрами позначити цифровий надрядковий знак, що відповідає установі, де працює кожний з авторів; а назва установи має бути вказана з відповідним цифровим позначенням, електронна адреса (адреси), номер телефону.

Наукова стаття обов’язково має містити такі структурні елементи:

Вступ. Здійснюється постановка проблеми у загальному вигляді, аналіз останніх досліджень та публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблеми і на які спирається автор, визначення невирішених раніше частин загальної проблеми, постановка мети та виклад методології дослідження. Вказана у вступі інформація має бути наданою достатньо повно – це необхідно для подальшого можливого відтворення результатів іншими дослідниками, порівняння результатів аналогічних досліджень та можливого включення даних статті в мета-аналіз. У медичних роботах підкреслюється дотримання етичних принципів при проведенні дослідження.

Виклад основного матеріалу.

Результати дослідження та їхнє обговорення (для публікацій медичного профілю). Дані слід представляти в логічній послідовності без літературних посилань – у вигляді коротких описів з графіками, таблицями та рисунками. Слід виділити нові і важливі аспекти результатів проведеного дослідження, проаналізувати можливі механізми або тлумачення цих даних, за можливістю зіставити такі з даними інших дослідників. Не слід повторювати відомості, що вже були вказані в розділі «Вступ». В обговорення можна включити обґрунтовані рекомендації для практики і можливе застосування отриманих результатів у майбутніх дослідженнях.

Висновки. Підбиваються підсумки виконаної роботи: узагальнюються отримані дані та розкриваються потенції подальшого наукового пошуку. Надаються рекомендації для практики і вказівки щодо можливого застосування отриманих результатів у майбутніх дослідженнях.

Література. Переліки використаної літератури складаються таким чином: спочатку (Список використаних джерел) за алфавітом – джерела тією мовою, якою робота вийшла у світ, а потім (References) – латиницею (джерела, які видані кирилицею, транслітеруються). У транслітерованому списку (References) джерела розташовуються у тій самій послідовності, що і у первинному списку.

Список використаних джерел та References повинні містити значну кількість праць за останні 10 років (не менше 60% – для публікацій медичного профілю, не менше 40% – для публікацій філософського та гуманітарно-наукового профілю). На кожну роботу в списку літератури має бути посилання в тексті рукопису. У тексті посилання позначаються квадратними дужками із вказівкою в них порядкового номера джерела та, через кому, – номера сторінки (сторінок), наприклад: [12, с. 10].

Список використаних джерел оформлюється мовою оригіналу та згідно ДСТУ 8302:2015. Посилання на статтю із журналу оформлюють так: прізвища та ініціали авторів, повна назва статті, назва журналу або збірника (за потреби – стандартно скорочена), рік видання, том, номер, сторінки (перша і остання), на яких розміщено статтю. Посилання на монографію: прізвища та ініціали авторів, назва книжки, місто видання, видавництво, рік видання, кількість сторінок. Наприкінці потрібно вказувати унікальний цифровий ідентифікатор статті DOI, якщо такий є. Перевірити наявність у статті ідентифікатора DOI можна на сайтах http://search.crossref.org Посилання на першоджерела, опубліковані іноземними мовами, оформлюють аналогічно. Оформити бібліографічний опис відповідно до ДСТУ 8302:2015 можна на сайті онлайнового автоматичного формування посилань https://www.grafiati.com/uk/, або іншому.

References оформлюється згідно зі стандартом National Library of Medicine (NLM) або Vancouver style. Неангломовні бібліографічні посилання дублюють англійською мовою (назву беруть з англійського резюме) і позначають мову статті, наприклад Ukrainian. Якщо в першоджерелі немає англомовного резюме, слід зробити кваліфікований переклад або транслітерацію назви латинськими літерами, за нижченаведеними схемами. З української мови прізвища автоматично можна транслітерувати згідно зі стандартом КМУ 2010 (паспортний), географічні назви – згідно зі стандартом УКППТ 1996 (спрощений) за посиланням https://www.slovnyk.ua/translit.php.

Приклади оформлення References

 Povorozniuk VV, Balatska NI, Klymovytskiy FV, Synenkiy OV. Actual nutririon, vitamin D deficiency and bone mineral density in the adult population of different regions of Ukraine. Trauma. 2012;13(4):12-16. (In Ukrainian). Available from: http://www.mifua.com/archive/article/34633

Scott F, Mamtani R, Brensinger C, et al. The risk of a second non-melanoma skin cancer with thiopurine and anti-TNF use in inflammatory bowel disease. Am J Gastroenterol. 2014;109:S473. doi: 10.1016/S0016-5085(14)60282-1.

Mann DL, Zipes DP, Libby P, Bonow RO. Braunwald’s heart disease: a textbook of cardiovascular medicine. Philadelphia: Saunders; 2014. 2040 p.

Не рекомендується (за виключенням певних вмотивованих випадків) цитування в тексті та внесення до бібліографічних списків тих джерел, які:
• опубліковані на території держав-агресорів;
• опубліковані на територіях, окупованих державою-агресорко, чи щодо яких вона здійснює контроль, якщо джерело опубліковане з моменту початку окупації чи такого контролю;
• створені та/або опубліковані державними інституціями держав-агресорів;
• автором яких є громадянин держави-агресора, за умови, що публічна позиція цієї особи або саме джерело спрямоване на виправдання російської (у тому числі радянської) імперської політики, містить пропаганду ідеології «русского міра», антиукраїнську пропаганду чи іншу офіційну пропаганду держави-агресора; автором яких є юридична особа, зареєстрована на території держав-агресорів, або кінцевим бенефіціарним власником (контролером) якої є резидент держав-агресорів.

Стаття супроводжується двома резюме – українською та англійською мовами обсягом до 800 друкованих знаків. Резюме мають складатися за такою схемою: ініціали та прізвище автора (авторів), назва статті, текст резюме, ключові слова (не більше семи). Текст резюме має включати актуальність, мету, методологію, результати, висновки дослідження.

4. На останній сторінці тексту повинні бути вказані дані про авторів: прізвище, ім’я та по батькові автора, науковий ступінь, наукове звання, місце роботи та посада, поштова адреса, електронна адреса, ORCID. Вказуються дані про конфлікт інтересів авторів (за наявності такого).

5. Редакція видання здійснює внутрішнє анонімне рецензування статей та перевірку на наявність плагіату, тому додатково необхідно надіслати скан-копію заповненої декларації щодо оригінальності тексту наукової статті (http://files.odmu.edu.ua/anthropology/docs/Declar.docx). Статті у виданні перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com від польської компанії Plagiat.pl. За результатами наукового рецензування ухвалюється рішення про доцільність публікації роботи.

6. Редакція залишає за собою право редакційної правки статей, яка не спотворює їх змісту, або повернення статті автору для виправлення виявлених дефектів. Статті, відіслані авторам на виправлення, слід повернути до редакції не пізніше ніж через три дні після одержання.

7. Датою надходження статті до журналу вважається день отримання редакцією остаточного варіанта тексту.

8. Після отримання підтвердження від редколегії про прийняття статті до публікації надаються реквізити для сплати публікаційного внеску. Вартість публікації становить 1000 гривень (за 12 сторінок). Кожна додаткова сторінка сплачується окремо у розмірі 40 гривень. Публікаційний внесок покриває витрати, пов’язані з коректурою і редагуванням статей, макетуванням журналу та розміщенням його електронної версії. Електронна версія журналу своєчасно розміщується у відкритому доступі на сайті видання. За бажанням автор статті може замовити собі друкований примірник журналу. Вартість друкованого примірника – 800 гривень, які необхідно сплатити додатково до суми публікаційного внеску. Підтвердження проведеної оплати (відскановану квитанцію або її фотографію) автор надсилає в електронному вигляді після схвалення статті.

9. Статті, що не відповідають цим правилам, не розглядаються.

10. Адреса редакції журналу: Валіховський пров., 2, ректорат Одеського національного медичного університету, м. Одеса, 65082, Україна.

11. За наявністю питань звертатися:
• Наукові редактори журналу: Ханжи Володимир Борисович (філософські та гуманітарно-наукові рубрики), тел.: + 38 (097) 269 86 11;
Мацегора Ніна Анатоліївна (медичні рубрики), тел.: +38 (098) 220 33 81.
• Відповідальний секретар журналу: Капрош Антоніна Вікторівна,
тел.: +38 (099) 406 12 34.