ІННОВАЦІЙНЕ КОМПЛЕКСНЕ ВИКЛАДАННЯ ПИТАНЬ НЕЙРОНАУК ДЛЯ ВДОСКОНАЛЕННЯ ФАХОВОЇ ОСВІТИ НЕВРОЛОГІВ

Наведено деякі аспекти навчально-наукової діяльності співробітників кафедр неврології, фізіології та патофізіології Одеського національного медичного університету (ОНМедУ). Висвітлені основні напрями дослідної роботи, науково-педагогічна діяльність, досягнення за останні 15 років, впровадження нових даних до навчального процесу, практичної охорони здоров’я. Автори наголошують на тому, що підвищенню рівня навчання неврологів сприяють тісні міжкафедральні зв’язки, підвищення ефективності засвоєння фундаментальних знань із нейропатофізіології студентами і лікарями. У зв’язку з цим всебічно висвітлена важливість опанування студентами базисних фізіологічних знань, що дозволить неврологам засвоїти фундаментальні нейрофізіологічні уявлення щодо функціонування нервової системи в умовах норми і патології. У рамках європейських навчальних програм кафедра неврології ОНМедУ спільно з Європейською федерацією неврологічних товариств регулярно проводить навчальні курси для неврологів України з актуальних питань нейронаук.