У статті наведені дані порівняльного дослідження кальційрегулюючих гормонів, маркерів ремоделювання, а також структурного стану кісткової тканини у здорових вагітних і у вагітних із перинатальним інфікуванням.
Рівень кальційрегулюючих гормонів і маркерів ремоделювання кісткової тканини визначено методом хемолюмінесцентного аналізу. Структурний стан кістки визначено методом ультразвукової денситометрії.
Виявлено вірогідне зниження вітаміну D і остеокальцину в крові у вагітних із перинатальним інфікуванням. Концентрація паратиреоїдного гормону та фрагментів колагену 1-го типу (CrossLaps) у крові у вагітних із перинатальним інфікуванням вища, ніж у здорових вагітних. У вагітних обох груп відмічається гіперкальційурія: максимальний рівень екскреції кальцію з сечею спостерігається у вагітних із перинатальним інфікуванням плацентарного комплексу.
Остеопенічний синдром різного ступеня тяжкості виявлений у 81,25 % жінок з інфікуванням фетоплацентарного комплексу.
Ймовірно, активація процесів ремоделювання кісткової тканини у вагітних із перинатальним інфікуванням сприяє збереженню структурно-функціональних параметрів кістки.