ЛІМФАДЕНОПАТІЯ З ТРИВАЛОЮ ГІПЕРЕОЗИНОФІЛІЄЮ (8 РОКІВ) ПІД ЧАС ТОКСОКАРОЗУ — КЛІНІЧНИЙ ВИПАДОК

Токсокароз є досить частим захворюванням, особливо у дітей дошкільного віку. Симптоми захворювання вельми різноманітні, тому зіткнутися з ним можуть фахівці різних галузей: педіатри, гематологи, терапевти, окулісти, невропатологи, гастроентерологи, дерматологи і багато інших. У деяких випадках захворювання може перебігати малосимптомно, що ще більше ускладнює діагностику. При цьому воно є серйозним і без лікування може призвести до ураження багатьох органів.

Вісцеральний токсокароз реєструється переважно у дітей віком 1,5–5 років. Захворювання характеризується тривалим перебігом і тяжким ураженням багатьох органів і систем. Одним із постійних проявів вісцерального токсокарозу є стійка і тривала еозинофілія крові, аж до розвитку еозинофільно-лейкимоїдної реакції.

У представленому нами випадку, захворювання перебігає без скарг і порушення самопочуття дитини, але з виразними змінами в клінічному аналізі крові (гіпереозинофілія і лейкоцитоз) і високими титрами антитіл до токсокарів.