ДО 135-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИКОЛИ ДМИТРОВИЧА СТРАЖЕСКА (1876–1952)

Микола Дмитрович Стражеско — видатний терапевт і організатор науки, дійсний член Всеукраїнської академії наук і Академії медичних наук СРСР, академік Академії наук СРСР, Герой Соціалістичної Праці. Медичну освіту Стражеско здобув на медичному факультеті Київського університету. З 1899 р. працював під керівництвом проф. В. П. Образцова в клініці внутрішніх хвороб Київського університету. З 1920 р. завідував кафедрою терапії Новоросійського університету. У 1910 р. М. Д. Стражеско разом із В. П. Образцовим уперше в світі описали різні клінічні форми інфаркту міокарда. Також учений займався вивченням проблем фізіології та патології органів шлунково-кишкового тракту, описав деякі симптоми і синдроми при серцево-судинних захворюваннях, розробив учення про функціональну недостатність кровообігу.